Salon komputerowy MITSOFT

Hej tu jestem

PORADY

Różne pożyteczne porady

ABC każdego użytkownika sprzętu komputerowego.

Komputer czy notebook to twoje narzędzie pracy, nauki czy rozrywki. Dbaj o nie więc jak o własną rękę a odwdzięczy Ci się z procentem!!!

Pamiętaj o prawidłowym zasilaniu. Stosuj listwy antyprzepięciowe, podłączaj sprzęt tylko do gniazda z bolcem - a unikniesz niespodzianki spalenia zasilacza, czy uszkodzenia sprzętu z powodu przepięcia.

Do konserwacji używaj tylko sprawdzonych środków zalecanych do czyszczenia. Korzystaj z dostępnych na rynku dobrej jakości płynów, żeli i pianek zwłaszcza do monitorów LCD.

Nie spotka Cię wówczas przykra niespodzianka, jak Panią, która umyła ekran Pronto i była bardzo zdziwiona, że na ekranie pozostały nieodracalne smugi.

Do konserwacji komputera czy notebooka wewnątrz stosuj sprężone powietrze lub profesjonalny kompresor, ale tylko taki, który jest przeznaczony do elektroniki.

Do procesora stosuj dobrej jakości pasty, a przed ich nałożeniem oczyść CPU delikatnie alkoholem izopropylowym.

Konserwuj swój sprzęt przynajmniej raz w roku, a jeśli zaczyna się przegrzewać, to zrób to bezzwłocznie. Nie spotka Cię wtedy przykra niespodzianka, że karta graficzna albo płyta zostały przegrzane nieodwracalnie i trzeba wymieniać sprzęt.

W notebookach degradacji ulega nie tylko pasta na procesorze, ale również termopady, które należy wymienić.

Jak przenosisz notebook w torbie to pamiętaj o wyłączeniu go. Unikniesz wtedy problemu z uszkodzeniem dysku. A wielokrotnie cennych na nim danych.

Newralgiczne dane, zdjęcia, dokumenty kopiuj na niezależny nośnik, by w razie awarii dysku nie zostać z niczym.

Jeśli nie potrafisz sam zrobić konserwacji, a w przypadku wielu notebooków nie jest to trywiał, to powierz swój sprzęt sprawdzonemu, profesjonalnemu serwisowi.