Salon komputerowy MITSOFT

Hej tu jestem

Program magazynowo-fakturowy

Program mitmag

Program prowadzi gospodarkę magazynową firmy umożliwiając zarówno ewidencję dostaw jak sprzedaży towaru.

Wyposażony jest w katalog kontrahentów (automatycznie generowany na podstawie informacji pobranych z GUS w oparciu o numer NIP), jest również możliwość ręcznego dodawania i edycji kontrahentów - np. osób fizycznych.

Wszystkie artykuły są przechowywane w katalogu artykułów i przypisane do dwustopniowej klasyfikacji grup (grupa główna i podgrupa). Klasyfikacja ta pomaga uporządkować i łatwiej odszukać wymagany artykuł.

Grupy stanowią jednocześnie dodatkową formę podziału artykułów na:
  • towar - dla którego jest prowadzona gospodarka magazynowa
  • usługa - bez ewidencji magazynowej
  • akcyza - specjalna grupa zawierająca pobrany podatek akcyzowy, występująca jako pozycja faktury, ale jednocześnie traktowana specjalnie

Wprowadzane na dokumentach sprzedaży, czy dostawy informacje o formie i kwocie płatności są automatycznie umieszczane w odpowiednich rejestrach należności i zobowiązań finansowych. Analiza tych rejestrów oraz ich aktualizacja pomaga zapanować nad sprawami finansowymi.

Przy sprzedaży jest możliwe tworzenie zestawów: (rodzaj produkcji artykułu złożonego z podzespołów).

Program jest wyposażony w specjalny mechanizm typu HURT - DETAL. Umożliwia to wprowadzanie dostaw w jednostkach hurtowych, a sprzedaż zarówno w jednostkach hurtowych jak i detalicznych.

Mechanizm hurt-detal może być wielostopniowy - np. paleta=10 kartonów, karton=5 ryz (jakby ktoś chciał może również zdefiniować ryzę jako 500 kartek)

Faktura sprzedaży umożliwia również wprowadzenie ręczne pozycji - tzn.takich których nie ma w katalogu artykułów - np. nietypowa usługa.